Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Festiwal Tańca Dance Passion and Life

Czcionka:


 

PROGRAM

Polsko – Niemiecki Festiwal Tańca "Dance - Passion and Life"

Przytoczna - 13 maj 2017r.

 

07:30 - 09:00 - Próby parkietu

09:00 - 09:15 - Przygotowanie do uroczystego otwarcia

09:15 - 09:30 - Uroczyste otwarcie (zespoły stoją na parkiecie)

09:30 - 12:15 - I część - prezentacje festiwalowe

12:15 – 12:30 – Przerwa

12:30 – 13:45 - Prezentacje festiwalowe

13:45 - 14:15 - Przerwa (obrady jury)

14:15 - 14:45 - Zakończenie I części - wręczenie nagród

15:00 - 15:15 - Uroczyste otwarcie (zespoły stoją na parkiecie)

15:15 – 17:15 - II część - prezentacje festiwalowe

17:30 - 17:45 - Przerwa

17:45 - 20:15 - Prezentacje festiwalowe

20:15 - 21:00 - Przerwa (obrady jury)

21:00 - …….  - Zakończenie festiwalu - wręczenie nagród

 

 

09:30 - 14:00 - I część - prezentacje festiwalowe:

 

 

Kategoria HIP HOP 

Godz. 09:30 – 09:35  -  HIP HOP - 6 lat i młodsi

Godz. 09:35 – 10:00  -  HIP HOP – 6 - 8 lat

Godz. 10:00 – 10:25  -  HIP HOP - 8-11 lat

Godz. 10:25 – 11:00  -  HIP HOP – 12- 15 lat

Godz. 11:00 – 11:25  -  HIP HOP – 16 lat i starsi

 

Kategoria  STREET DANCE SHOW 

Godz. 11:30 – 11:40  -  STREET DANCE SHOW –  8 – 11 lat

Godz. 11:40 – 11:50  -  STREET DANCE SHOW – 12- 15 lat

Godz. 11:50 – 12:10  -  STREET DANCE SHOW – 16 lat i starsi

 

12:15 – 12:30  PRZERWA

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA

Godz. 12:30 – 12:40  -  INSCENIZACJA TANECZNA  6 lat i młodsi

Godz. 12:40 – 13:05  -  INSCENIZACJA TANECZNA  6 - 8 lat

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 13:05 -13:15  -  MINIATURA TANECZNA - 6 lat i młodsi

Godz. 13:15 -13:30  -  MINIATURA TANECZNA – 6 - 8  lat

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 13:30 -13:45   -  SHOW DANCE – 6 - 8  lat

 

13:45 - 14:15 - Przerwa (obrady jury)

14:15 - 14:45 - Zakończenie I części - wręczenie nagród

15:00 – 15:15 – Uroczyste otwarcie II części festiwalu

Pokaz Wicemistrzów Polski Formacji Street Dance Show  31 +

15:15 - 20:30 - II część - prezentacje festiwalowe

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 15:15 – 15:45  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE – 8 -11 lat

 

Kategoria  DISCO SHOW

Godz. 15:45 – 15:55  -  DISCO SHOW - 8-11 lat

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 15:55 – 16:15  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 12-15 lat

 

Kategoria  DISCO SHOW

Godz. 16:15 – 16:20  -  DISCO SHOW - 16 lat i starsi

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 16:20 – 16:30  -  MINIATURA TANECZNA - 8-11 lat

Godz. 16:30 – 17:00  -  MINIATURA TANECZNA - 12-15 lat

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 17:00  - 17:15   -  SHOW DANCE - 8-11 lat

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA

Godz. 17:15 – 17:30  -  INSCENIZACJA TANECZNA  8-11 lat

 

17:30 - 17:45 – Przerwa

 

Kategoria  INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 17:45 – 18:25  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 16 lat i starsi

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 18:25 – 18:40  -  SHOW DANCE – 12 - 15 lat

Godz. 18:40 – 18:55  -  SHOW DANCE –  16 lat i starsi

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA

Godz. 18:55 – 19:10  -  INSCENIZACJA TANECZNA - 16 lat i starsi

Godz. 19:10 - 19:35   -  INSCENIZACJA TANECZNA - 12-15 lat

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 19:35 – 20:15  -  MINIATURA TANECZNA - 16 lat i starsi

 

20:15 - 21:00 - Przerwa (obrady jury)

21:00 - …….  - Zakończenie festiwalu - wręczenie nagród

 

11.02.2017r.  -  Listy startowe zostały zamknięte!!!!

 

10.02.2017 - INFORMUJEMY IŻ ZOSTAŁO 10 OSTATNICH MIEJSC!!!!

 

Polsko - Niemiecki Festiwal Tańca

“Dance - Passion and Life”

                                                                                                             Przytoczna - 13 maja 2017r.

 

 

ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie „NEW DANCE”

Gmina Przytoczna

Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej

ul. Główna 42 , 66-340 Przytoczna

e-mail: new.dance@wp.pl

 

TERMIN:

13.05.2017r. (sobota), godz. 900

 

MIEJSCE:

Zespół Szkół w Przytocznej

Hala Sportowa

ul. Polna 17, 66-340 Przytoczna

 

PATRONAT HONOROWY:

Wójt Gminy Przytoczna

 

 

REGULAMIN FESTIWALU

 

 Festiwal Tańca jest przeznaczony

dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych,

działających przy domach kultury, szkołach i innych placówkach.

 

  • CELE FESTIWALU

 

  • Wymiana doświadczeń (porównywanie umiejętności i poziomu naszego tańca).
  • Zachęcenie do uprawiania różnych form tańca młodzieżowego.
  • Wyłonienie laureatów najlepiej prezentujących choreografie pod względem techniki , kompozycji oraz stopnia zaawansowania.
  • Promocja zdrowego stylu życia.
  • Rozwijanie pasji i zainteresowań.
  • Rozbudzenie zdolności artystycznych.
  • Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa poprzez popularyzację walorów tanecznych i wychowawczych.
  • Wymiana pomysłów i doświadczeń z zakresu pracy między zespołami tanecznymi.
  • Pogłębianie zainteresowań dzieci i młodzieży, inspirowanie do czynnego    uczestnictwa w życiu kulturalnym.
  • Popularyzacja form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

 

 

  • KONKURENCJE TANECZNE :   

                          

  • Inscenizacja taneczna
  • Disco Dance/Disco Show
  • Show Dance
  • Hip - Hop
  • Street Dance Show
  • Miniatura taneczna
  • Inne propozycje taneczne

 

  • KATEGORIE WIEKOWE

 

  •     do 8 lat                  - 2009 i młodsi
  •   8 - 11 lat                  - 2009 - 2006
  • 12 - 15 lat                 - 2005 - 2002
  • 16 lat i więcej          - 2001 i starsi

 

O przynależności do kategorii wiekowej decyduje 90 % składu formacji                 przy czym wiek najstarszego uczestnika zespołu nie może być większy                   niż 2 lata od górnej granicy w kategorii wiekowej.

 

Lp.

Kategoria taneczna

8 lat

i młodsi

8 – 11

lat

12 – 15 lat

16 lat            i starsi

1.

Inscenizacja taneczna

X

X

X

X

2.

Disco Dance /Disco Show

------

X

X

X

3.

Show Dance

X

X

X

X

4.

Hip – Hop

X

X

X

X

5.

Street Dance Show

------

X

X

X

6.

Miniatura  taneczna

X

X

X

X

7.

Inne propozycje taneczne

------

X

X

X

 

 

  • KRYTERIA OCENY

 

  • dobór repertuaru i muzyki (stosownie do wieku i umiejętności).
  • estetyka kostiumów oraz wykorzystanie rekwizytów.
  • opracowanie choreograficzne.
  • technika wykonania.
  • ogólny wyraz artystyczny.

 

  • CZAS PREZENTACJI

 

  • od 2:00 min. do 4:00 min.

 

  • MUZYKA

 

  • własne nagranie na płycie CD, pamięć przenośna (USB)

 

  • ORGANIZATOR ZAPEWNIA

 

  • Nagrodę główną - GRAND PRIX (puchar + czek).
  • 2 nagrody - VICE GRAND PRIX (puchar + czek).
  • Puchary oraz dyplomy za I, II, III miejsca.
  • Puchary oraz dyplomy za zdobycie wyróżnień.
  • Scenę o wymiarach 12m x 12m.
  • Opiekę medyczną w czasie festiwalu.
  • Wstęp wolny dla publiczności.
  • Szatnię dla każdego z zespołów.

 

  • ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE

 

  • Prawo do zmian w programie festiwalu.
  • Prawo do niewpisania na listę startową uczestników zgłoszonych    po 17.04.2017r.
  • Prawo rejestracji video i fotografowania festiwalu dla celów    archiwalnych oraz popularyzacji ruchu tanecznego.
  • Prawo do nie przyjęcia zgłoszenia zespołu. Zamknięcie list startowych przed 17.04.2017r. z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń.

 

Uwaga! Liczba zespołów biorąca udział w festiwalu jest ograniczona. Zespoły będą przyjmowane według kolejności zgłoszeń.

 

 

  • RADA ARTYSTYCZNA- JURY

 

  • W skład Rady Artystycznej wchodzi 4 - 5 sędziów.
  • Rada Artystyczna ma prawo do zmian w kategoriach tanecznych (połączyć je, rozdzielić lub dokonać innych zmian).
  • Rada Artystyczna ma prawo przenieść formację do innej kategorii tanecznej.
  • Rada Artystyczna wraz z organizatorem przyznaje nagrodę GRAND PRIX oraz 2 nagrody VICE GRAND PRIX Festiwalu.

 

  • WARUNKI UCZESTNICTWA

 

  • Przesłanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17.04.2017r. drogą elektroniczną na adres e-mail: new.dance@wp.pl
  • Kartę zgłoszenia wypełniamy osobno dla każdej kategorii.
  • Wysłanie karty zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu.
  • Opłata startowa - 15 zł od każdego uczestnika za pierwszą kategorię taneczną, 10 zł za każdą kolejną kategorię taneczną.
  • Zgłoszona prezentacja taneczne musi liczyć min. 7 osób.
  • Wniesienie opłaty startowej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.04.2017r. na konto Organizatora:

                      Stowarzyszenie „NEW DANCE”, ul. Główna 42, 66-340 Przytoczna

                      Konto BANK PKO BP SA OIII/ GORZÓW WIELKOPOLSKI

                      Nr: 31 1020 1967 0000 8002 0111 2689 z dopiskiem:

                      Festiwal Tańca, nazwa zespołu, konkurencja taneczna, ilość osób.

  • W przypadku rezygnacji z udziału w festiwalu opłata nie podlega zwrotowi.

 

  • POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

  • Tancerze zobowiązani są do posiadania ważnego dokumentu tożsamości, stwierdzającego wiek uczestnika. W przypadku braku takiego dokumentu grozi dyskwalifikacja.
  • Przyjazd uczestników odbywa się na koszt własny lub instytucji delegującej.
  • Organizator nie ubezpiecza uczestników turnieju. Instytucje delegujące zobowiązane są ubezpieczyć uczestników festiwalu.
  • Potwierdzenie udziału podczas rejestracji w dniu 13.05.2017r. do godz. 08:30
  • Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatniach.
  • Organizator nie sprawuje opieki nad uczestnikami imprezy.
  • Wszyscy uczestnicy muszą podporządkować się zaleceniom organizacyjnym, przepisom BHP i PPOŻ.
  • Każda formacja może wziąć udział maksymalnie w dwóch kategoriach tanecznych.
  • O przynależności do kategorii wiekowej decyduje 90 % składu formacji przy czym wiek najstarszego uczestnika zespołu nie może być większy niż 2 lata od górnej granicy w kategorii wiekowej.
  • W Festiwalu nie mogą brać udziału prezentacje przedstawiane   we wcześniejszych edycjach konkursu.
  • Wszyscy tancerze zobowiązani są do używania obuwia tanecznego   (lub tańczenia boso). Niedozwolone jest używanie obuwia, które może zniszczyć lub zarysować podłogę.
  • Przekroczenie czasu prezentacji w danej kategorii tanecznej może wiązać                 się z dyskwalifikacją zespołu lub przerwaniem występu.
  • Zobowiązuje się wszystkich uczestników festiwalu o zachowanie porządku. Obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia na halę sportową.
  • W trakcie trwania festiwalu funkcjonować będzie kawiarenka oraz punkt gastronomiczny.
  • Organizator nie bierze udziału w konkursie o nagrodę GRAND PRIX               oraz VICE GRAND PRIX Festiwalu.
  • Wszystkie kwestie sporne nie ujęte regulaminem rozstrzyga Kierownik Festiwalu w porozumieniu z Sędzią Głównym.

 

  • INFORMACJE

 

BIURO  ORGANIZACYJNE  FESTIWALU

Stowarzyszenie „NEW DANCE”

Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej

ul. Główna 42, 66-340 Przytoczna

e-mail: new.dance@wp.pl

www.nowinka.eu

 

KIEROWNIK FESTIWALU

Manuela Mamys

tel.: 512 499 893

e-mail: manuela03@wp.pl

 

 

Szczegółowy program umieszczony zostanie na stronie www.nowinka.eu  oraz www.przytoczna.naszgok.pl w zakładkach IV Ogólnopolski Festiwal Tańca  po 20 kwietnia 2017r. oraz portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/dancepassionandlife/?ref=ts&fref=ts

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia Przytocznej i udziału w Festiwalu!

 

 

 

 

 

Rady Artystycznej

III Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca- „Dance- Passion and Life”

z dnia 14 maja 2016r.

 

Rada Artystyczna w składzie:

- Artur Niezgoda- Przewodniczący

- Jakub Jóźwiak- Członek

- Paulina Figińska- Członek

- Anna Beker- Członek

postanowiła przyznać wyróżnienia oraz miejsca następującym zespołom w poszczególnych kategoriach:

 

Kategoria HIP- HOP SHOW:

7-11 lat:

I miejsce- PESTKA- choreograf: Izabela Gryko - Filipiak

II miejsce- KIDS JUMP- choreograf: Aleksandra Rogińska

III miejsce- MEGA TEAM- choreograf: Natalia Skrzypek - Marciniak

12-15 lat:

I miejsce- HITY 2- choreograf: Zofia Paluszkiewicz

II miejsce- JUMP JUNIOR- choreograf: Aleksandra Rogińska, Barbara Rakucka

powyżej 16 lat:

I miejsce- PULL UP!- choreograf: Alicja Sobańska

II miejsce- ST JUMP- choreograf: Aleksandra Rogińska, Barbara Rakucka

III miejsce- BIG UP!- choreograf: Alicja Sobańska, Monika Pijanowska

 

Kategoria HIP- HOP:

do 7 lat:

I miejsce- MINI TEAM- choreograf: Natalia Skrzypek - Marciniak

II miejsce- JUMP MINI- choreograf: Aleksandra Rogińska

7-11 lat:

I miejsce- LEMONIADA- choreograf: Izabela Gryko – Filipiak, Zofia Paluszkiewicz

II miejsce- MAŁE JUMPY- choreograf: Aleksandra Rogińska

II miejsce- CAŁKIEM NIEŹLE- Dominika Jałoszyńska

III miejsce- LUZARY- choreograf: Karolina Bieńkowska

III miejsce- ZOZOLE- choreograf: Patrycja Górniak

Wyróżnienie- MIRAGE- choreograf: Agnieszka Wasiak

Wyróżnienie- COOL KIDS- choreograf: Karolina Bieńkowska

Wyróżnienie- FERAJNA- choreograf: Marta Bielas, Alicja Sobańska

12-15 lat:

I miejsce- POWER KIDS- choreograf: Karolina Bieńkowska

II miejsce- CRUSHING CREW- choreograf: Dorota Łukaszczyk - Skafiriak

III miejsce- ENDORFINA- choreograf: Karolina Bieńkowska

powyżej 16 lat:

I miejsce- FOR FUN- choreograf: Alicja Sobańska

II miejsce- SOMETHING- choreograf: Joanna Ostrówka, Anna Domagała

III miejsce- BEZ KONSERWANTÓW- choreograf: Karolina Bieńkowska

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA:

do 6 lat:

I miejsce- NOWINKA VI- choreografia: Manuela Mamys

I miejsce- NOWINKA V- choreografia: Manuela Mamys

 

7-11 lat:

I miejsce- APLAUZ VII- choreograf: Beata Górak, Balbina Górak

I miejsce- GEST MINI- choreograf: Małgorzata Flas

II miejsce- TRANS 4- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

III miejsce- CKIE PATI DANCE JUNIOR -choreograf: Patrycja Waśkowiak

III miejsce- ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY BUZIAKI- choreograf: Karolina Wojtasik - Kocoń

III miejsce- TEATR TAŃCA FREE- choreograf: Bożena Wróbel

Wyróżnienie- ALLEGRETTO- choreograf: Ewa Szachoń

Wyróżnienie- TEMPO- choreograf: Ewa Szachoń

Wyróżnienie- MAMAMIJA UKS- choreograf: Anna Ruczyńska

12-15 lat:

I miejsce- ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY BUZIAKI- choreograf: Karolina Wojtasik - Kocoń

I miejsce- TRANS 2- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

II miejsce- GEST DUO- choreograf: Małgorzata Flas

II miejsce- NOWINKA II- choreograf: Manuela Mamys

III miejsce- ALUZJA- choreograf: Magdalena Pera - Logdańska

III miejsce- MIRAGE- choreograf: Natalia Wasiak

III miejsce- APLAUZ V- choreograf: Balbina Górak

Wyróżnienie- IMPULS- choreograf: Dorota Lindner - Baran

Wyróżnienie- FORMACJA MAMAMIJA UKS- choreograf: Anna Ruczyńska

Wyróżnienie- MAGIC- choreograf: Weronika Fedorczuk

powyżej 16 lat:

I miejsce- ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY BUZIAKI- choreograf: Paulina Przybysz

II miejsce- TRANS 1- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

III miejsce- TEATR TAŃCA SAY- choreograf: Bożena Wróbel

 

 

Kategoria SHOW DANCE:

7-11 lat:

I miejsce- NOWINKA III- choreograf: Manuela Mamys

II miejsce- NOWINKA IV- choreograf: Manuela Mamys

II miejsce- EFEKT MINI- choreograf: Dorota Lindner- Baran

III miejsce- CRAZY I- choreograf: Agnieszka Glapka

III miejsce- T-TEENS - choreograf: Agata Smoleń

12-15 lat:

I miejsce- NOWINKA II- choreograf: Manuela Mamys

II miejsce- IMPULS- choreograf: Dorota Lindner- Baran, Daria Dygacz

powyżej 16 lat:

I miejsce- EFEKT- choreograf: Dorota Lindner- Baran, Daria Dygacz

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE:

do 6 lat:

I miejsce- TRANS 2- choreograf: Katarzyna Piechowiak, Dagmara Śron

I miejsce- MAMAMIJKA KOWBOJKI UKS- choreograf: Anna Ruczyńska

I miejsce- TRANS 2- choreograf: Katarzyna Piechowiak

7-11 lat:

I miejsce- KLASA SPORTOWA 2B- choreograf: Anna Miadzielec

I miejsce- MINI GIRLS- choreograf: Daria Kalinowska

II miejsce- CKIE PATI DANCE JUNIOR- choreograf: Patrycja Waśkowiak

II miejsce- TEATR TAŃCA FREE- choreograf: Bożena Wróbel

III miejsce- APLAUZ VII- choreograf: Sebastian Białobrzeski

III miejsce- ALUZJA- choreograf: Magdalena Pera - Logdańska

III miejsce- KLASA SPORTOWA 2A- choreograf: Bartłomiej Kobylański

Wyróżnienie- ALLEGRETTO- choreograf: Ewa Szachoń

Wyróżnienie- OCH- choreograf: Paulina Wałaszek

Wyróżnienie- TRANS MINI- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

Wyróżnienie- FERWOR- choreograf: Paulina Wałaszek

Wyróżnienie- MAMAMIJA UKS- choreograf: Anna Ruczyńska

12-15 lat:

I miejsce- ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY BUZIAKI- choreograf: Paulina Przybysz

I miejsce- C.GIRLS- choreograf: Anna Miadzielec

II miejsce- APLAUZ V- choreograf: Sebastian Białobrzeski

II miejsce- TRANS 2- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

III miejsce- EWENEMENT- choreograf: Ewa Szachoń

III miejsce- EKSPRESJA II- choreograf: Małgorzata Nowak

III miejsce- CKIE PATI DANCE- choreograf: Patrycja Waśkowiak

Wyróżnienie- OCH- choreograf: Paulina Wałaszek

Wyróżnienie- TRANS 1- choreograf: Katarzyna Piechowiak

Wyróżnienie- CRAZY II- choreograf: Agnieszka Glapka

Wyróżnienie- TRANS 1- choreograf: Katarzyna Piechowiak, Dagmara Śron

Wyróżnienie- TRANS 1- choreograf: Sylwia Konieczna, Dagmara Śron

powyżej 16 lat:

I miejsce- TRANS 1- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

II miejsce- TEATR TAŃCA SAY- choreograf: Bożena Wróbel

III miejsce- TEATR RUCHU- choreograf: Wioletta Jocz

Wyróżnienie- FRESH- choreograf: Agnieszka Glapka

Wyróżnienie- TRANS 1- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

 

Kategoria DISCO SHOW:

7-11 lat:

I miejsce- NOWINKA IV- choreograf: Manuela Mamys

II miejsce- RYTMIX GOLD- choreograf: Katarzyna Laskowska

II miejsce- RYTMIX PARTY- choreograf: Katarzyna Laskowska

III miejsce- RYTMIX POWER- choreograf: Natalia Romańska

III miejsce- TRANS 2- choreograf: Sylwia Konieczna, Dagmara Śron

Wyróżnienie- MIRAGE- choreograf: Natalia Wasiak

Wyróżnienie- RYTMIX ENERGY- choreograf: Katarzyna Popielarska

Wyróżnienie- RYTMIX GALAXY- choreograf: Katarzyna Popielarska

Wyróżnienie- MIRAGE- choreograf: Natalia Wasiak

12-15 lat:

I miejsce- MIRAGE- choreograf: Natalia Wasiak

powyżej 16 lat:

I miejsce- NOWINKA I- choreograf: Manuela Mamys

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA:

do 7 lat:

I miejsce- NOWINKA VI- choreografia: Manuela Mamys

I miejsce- MIRAGE- choreografia: Agnieszka Wasiak

I miejsce- NOWINKA V- choreografia: Manuela Mamys

I miejsce- TRANS MINI- choreografia: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

7-11 lat:

I miejsce- NOWINKA III- choreograf: Manuela Mamys

II miejsce- TRANS 3- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

II miejsce- GEST MINI- choreograf: Małgorzata Flas

III miejsce- TRANS MINI- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

III miejsce- ALUZJA- choreograf: Magdalena Pera - Logdańska

III miejsce- EFEKT MINI- choreograf: Dorota Lindner - Baran

Wyróżnienie- T-TEENS- choreograf: Agata Smoleń

Wyróżnienie- TEMPO- choreograf: Ewa Szachoń

Wyróżnienie- BABY JUNIOR- choreograf: Weronika Fedorczuk

12-15 lat:

I miejsce- GEST DUO- choreograf: Małgorzata Flas

II miejsce- CKIE PATI DANCE- choreograf: Patrycja Waśkowiak

III miejsce- MIRAGE- choreograf: Agnieszka Wasiak

III miejsce- FERWOR- choreograf: Paulina Wałaszek

Wyróżnienie- EWENEMENT- choreograf: Ewa Szachoń

Wyróżnienie- FORMACJA MAMAMIJA UKS- choreograf: Anna Ruczyńska

Wyróżnienie- ARABESKA- choreograf: Weronika Fedorczuk

powyżej 16 lat:

I miejsce- TRANS 1- choreograf: Anna Bubnowska, Katarzyna Piechowiak

II miejsce- EFEKT- choreograf: Dorota Lindner- Baran

 

PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY PRZYTOCZNA otrzymał Zespół Tańca „ALUZJA” za  pomysł i inscenizację.

NAGRODĘ VICE GRAND PRIX DYREKTORA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PRZYTOCZNEJ oraz CZEK w wysokości 400 PLN otrzymał Zespół „APLAUZ VII”.

NAGRODĘ VICE GRAND PRIX STOWARZYSZENIA „NEW DANCE” W PRZYTOCZNEJ oraz CZEK w wysokości 400 PLN otrzymał Zespół „MEGA DANCE”.

NAGRODĘ GRAND PRIX WÓJTA GMINY PRZYTOCZNA oraz CZEK w wysokości 1000 PLN otrzymał Zespół Artystyczny „BUZIAKI” za choreografię „DZWNY JEST TEN ŚWIAT”.

 

                                                                                                          Rada Artystyczna:

                                                                                                                      (-)

                                                                                                            Artur Niezgoda

                                                                                                             Jakub Jóźwiak

              Paulina Figińska

                                                                                                               Anna Beker

 

 

PROGRAM

III Ogólnopolski Festiwal Tańca "Dance - Passion and Life"

Przytoczna - 14 maj 2016 r.

 

07:30 - 09:00 - Próby parkietu

09:00 - 09:15 - Przygotowanie do uroczystego otwarcia

09:15 - 09:30 - Uroczyste otwarcie (zespoły stoją na parkiecie)

09:30 - 14:00 - I część - prezentacje festiwalowe

14:00 - 14:30 - Przerwa (obrady jury)

14:30 - 15:00 - Zakończenie I części - wręczenie nagród

15:00 - 15:15 - Uroczyste otwarcie (zespoły stoją na parkiecie)

15:15 – 17:00 - II część - prezentacje festiwalowe

17:30 - 17:45 - Przerwa

17:45 - 20:30 - Prezentacje festiwalowe

20:30 - 21:00 - Przerwa (obrady jury)

21:00 - …….  - Zakończenie festiwalu - wręczenie nagród

 

 

09:30 - 14:00 - I część - prezentacje festiwalowe:

 Kategoria HIP HOP SHOW

Godz. 09:30 – 09:45  -  HIP HOP SHOW -  7 -11 lat

Godz. 09:45 – 09:55  -  HIP HOP SHOW – 12- 15 lat

Godz. 09:55 – 10:10  -  HIP HOP SHOW – 16 lat i starsi

 

Kategoria HIP HOP 

Godz. 10:10 – 10:20  -  HIP HOP - 7 lat i młodsi

Godz. 10:20 – 11:00  -  HIP HOP - 7-11 lat

Godz. 11:00 – 11:15  -  HIP HOP – 12- 15 lat

Godz. 11:15 – 11:30  -  HIP HOP – 16 lat i starsi

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA

Godz. 11:30 – 11:50  -  INSCENIZACJA TANECZNA 7 lat i młodsi

 

Kategoria  DISCO SHOW

Godz. 11:50 – 12:25  -  DISCO SHOW - 7-11 lat

Godz. 12:25 – 12:30  -  DISCO SHOW - 12-15 lat

 

12:30- 12:40 - Przerwa

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 12:40 -12:50  -  MINIATURA TANECZNA - 7 lat i młodsi

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 12:50 – 13:05  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 7 lat i młodsi

Godz. 13:05 – 14:00  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 7-11 lat

14:00 - 14:30 - Przerwa (obrady jury)

14:30 - 15:00 - Zakończenie I części - wręczenie nagród

15:00 – 15:15 – Uroczyste otwarcie II części festiwalu

15:15 - 20:30 - II część - prezentacje festiwalowe

 

Kategoria  DISCO SHOW

Godz. 15:15 – 15:20  -  DISCO SHOW - 16 lat i starsi

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 15:20 – 15:55  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 12-15 lat

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 15:55 – 16:30  -  MINIATURA TANECZNA - 7-11 lat

Godz. 16:30 – 17:05  -  MINIATURA TANECZNA - 12-15 lat

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 17:05 -17:30   -  SHOW DANCE - 7-11 lat

 

17:30 - 17:45 – Przerwa

 

Kategoria INNE PROPOZYCJE TANECZNE

Godz. 17:45 – 18:10  -  INNE PROPOZYCJE TANECZNE - 16 lat i starsi

 

Kategoria INSCENIZACJA TANECZNA

Godz. 18:10 – 19:00  -  INSCENIZACJA TANECZNA 7-11 lat

Godz. 19:00 - 19:40   -  INSCENIZACJA TANECZNA - 12-15 lat

Godz. 19:40 – 19:55  -  INSCENIZACJA TANECZNA - 16 lat i starsi

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 19:55 – 20:10  -  SHOW DANCE – 12 - 15 lat

 

Kategoria MINIATURA TANECZNA

Godz. 20:10 – 20:25  -  MINIATURA TANECZNA - 16 lat i starsi

 

Kategoria SHOW DANCE

Godz. 20:25 – 20:30  -  SHOW DANCE – 16  lat i starsi

 

20:30 - 21:00 - Przerwa (obrady jury)

21:00 - …….  - Zakończenie festiwalu - wręczenie nagród

 

W związku z dużym zainteresowaniem udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca - "Dance Passion and Life" Przytoczna 2016 informujemy , iż listy startowe zostały zamknięte.
Swój udział w festiwalu zgłosiło 110 prezentacji tanecznych.

 

“Dance - Passion and Life”

Przytoczna - 14 maja 2016r.

 

ORGANIZATOR:

Gmina Przytoczna

Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej

Stowarzyszenie „NEW DANCE”

ul. Główna 42 , 66-340 Przytoczna

e-mail: new.dance@wp.pl

 

TERMIN:

14.05.2016r. (sobota), godz. 1000

 

MIEJSCE:

Gimnazjum im. Jana Pawła II 

Hala Sportowa

ul. Polna 17 , 66-340 Przytoczna

 

PATRONAT HONOROWY:

Wójt Gminy Przytoczna

 

REGULAMIN FESTIWALU

 

Ogólnopolski Festiwal Tańca jest przeznaczony

dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych,

działających przy domach kultury, szkołach i innych placówkach.

 

  • CELE FESTIWALU

 

  • Wymiana doświadczeń (porównywanie umiejętności i poziomu naszego tańca).
  • Zachęcenie do uprawiania różnych form tańca młodzieżowego.
  • Wyłonienie laureatów najlepiej prezentujących choreografie pod względem techniki , kompozycji oraz stopnia zaawansowania.
  • Promocja zdrowego stylu życia.
  • Rozwijanie pasji i zainteresowań.
  • Rozbudzenie zdolności artystycznych.
  • Kształtowanie umiejętności współzawodnictwa poprzez popularyzację walorów tanecznych i wychowawczych.
  • Wymiana pomysłów i doświadczeń z zakresu pracy między zespołami tanecznymi.
  • Pogłębianie zainteresowań dzieci i młodzieży, inspirowanie do czynnego    uczestnictwa w życiu kulturalnym.
  • Popularyzacja form aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

 

  • KONKURENCJE TANECZNE :                      
  • Inscenizacja taneczna
  • Disco Show
  • Show Dance
  • Hip - Hop
  • Hip - Hop Show
  • Miniatura taneczna
  • Inne propozycje taneczne

 

  • KATEGORIE WIEKOWE
  •     do 8 lat                  - 2008 i młodsi
  •   8 - 11 lat                  - 2008 - 2005
  • 12 - 15 lat                  - 2004 - 2001
  • 16 lat i więcej          - 2000 i starsi

 

O przynależności do kategorii wiekowej decyduje 90 % składu formacji przy czym wiek najstarszego uczestnika zespołu nie może być większy niż 2 lata od górnej granicy w kategorii wiekowej.

Lp.

Kategoria taneczna

8 lat

i młodsi

8 – 11

lat

12 – 15 lat

16 lat            i starsi

1.

Inscenizacja taneczna

X

X

X

X

2.

Disco Show

------

X

X

X

3.

Show Dance

------

X

X

X

4.

Hip – Hop

X

X

X

X

5.

Hip – Hop Show

------

X

X

X

6.

Miniatura  taneczna

X

X

X

X

7.

Inne propozycje taneczne

X

X

X

X

 
  • KRYTERIA OCENY
  • dobór repertuaru i muzyki (stosownie do wieku i umiejętności).
  • estetyka kostiumów oraz wykorzystanie rekwizytów.
  • opracowanie choreograficzne.
  • technika wykonania.
  • ogólny wyraz artystyczny.

 

  • CZAS PREZENTACJI
  • od 2:00 min. do 4:00 min.

 

  • MUZYKA
  • własne nagranie na płycie CD, pamięć przenośna (USB)

 

  • ORGANIZATOR ZAPEWNIA
  • Nagrodę główną- GRAND PRIX.
  • 2 nagrody- VICE GRAND PRIX.
  • Puchary oraz dyplomy za I, II, III miejsca.
  • Puchary oraz dyplomy za zdobycie wyróżnień.
  • Scenę o wymiarach 12m x 12m.
  • Opiekę medyczną w czasie festiwalu.
  • Wstęp wolny dla publiczności.
  • Szatnię dla każdego z zespołów.

 

  • ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE
  • Prawo do zmian w programie festiwalu.
  • Prawo do niewpisania na listę startową uczestników zgłoszonych    po 18.04.2016r.
  • W razie większej ilość zgłoszeń niż 100 prezentacji listy startowe mogą zostać zamknięte przed ostatecznym terminem zgłoszeń
  • Prawo rejestracji video i fotografowania festiwalu dla celów    archiwalnych oraz popularyzacji ruchu tanecznego.

 

  • RADA ARTYSTYCZNA- JURY
  • W skład Rady Artystycznej wchodzi 4 - 5 sędziów.
  • Rada Artystyczna ma prawo do zmian w kategoriach tanecznych (połączyć je, rozdzielić lub dokonać innych zmian).
  • Rada Artystyczna ma prawo przenieść formację do innej kategorii tanecznej.
  • Rada Artystyczna wraz z organizatorem przyznaje nagrodę GRAND PRIX oraz 2 nagrody VICE GRAND PRIX Festiwalu.

 

  • WARUNKI UCZESTNICTWA
  • Przesłanie zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.04.2016r. drogą elektroniczną na adres e-mail: new.dance@wp.pl
  • Kartę zgłoszenia wypełniamy osobno dla każdej kategorii.
  • Wysłanie karty zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu festiwalu.
  • Opłata startowa- 15 zł od każdego uczestnika za pierwszą kategorię taneczną, 10 zł za każdą kolejną kategorię taneczną.
  • Wniesienie opłaty startowej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.04.2016r. na konto Organizatora:

                      Stowarzyszenie „NEW DANCE”, ul. Główna 42 , 66-340 Przytoczna

                      Konto BANK PKO BP SA OIII/ GORZÓW WIELKOPOLSKI

                      Nr: 31 1020 1967 0000 8002 0111 2689 z dopiskiem:

                      Festiwal Tańca, nazwa zespołu, konkurencja taneczna, ilość osób.

  • W przypadku rezygnacji z udziału w festiwalu opłata nie podlega zwrotowi.

 

  • POSTANOWIENIA OGÓLNE
  • Tancerze zobowiązani są do posiadania ważnego dokumentu tożsamości, stwierdzającego wiek uczestnika. W przypadku braku takiego dokumentu grozi dyskwalifikacja.
  • Przyjazd uczestników odbywa się na koszt własny lub instytucji delegującej.
  • Organizator nie ubezpiecza uczestników turnieju. Instytucje delegujące zobowiązane są ubezpieczyć uczestników festiwalu.
  • Potwierdzenie udziału podczas rejestracji w dniu 14.05.2016r. do godz. 09:30
  • Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatniach.
  • Organizator nie sprawuje opieki nad uczestnikami imprezy.
  • Wszyscy uczestnicy muszą podporządkować się zaleceniom organizacyjnym, przepisom BHP i PPOŻ.
  • Każda formacja może wziąć udział maksymalnie w dwóch kategoriach tanecznych.
  • O przynależności do kategorii wiekowej decyduje 90 % składu formacji przy czym wiek najstarszego uczestnika zespołu nie może być większy niż 2 lata od górnej granicy w kategorii wiekowej.
  • W Festiwalu nie mogą brać udziału prezentacje przedstawiane we wcześniejszych edycjach konkursu.
  • Wszyscy tancerze zobowiązani są do używania obuwia tanecznego  (lub tańczenia boso). Niedozwolone jest używanie obuwia, które może zniszczyć lub zarysować podłogę.
  • Przekroczenie czasu prezentacji w danej kategorii tanecznej może wiązać się z dyskwalifikacją zespołu lub przerwaniem występu.
  • Zobowiązuje się wszystkich uczestników festiwalu o zachowanie porządku. Obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia na halę sportową.
  • W trakcie trwania festiwalu funkcjonować będzie kawiarenka oraz punkt gastronomiczny.
  • Organizator nie bierze udziału w konkursie o nagrodę GRAND PRIX oraz VICE GRAND PRIX Festiwalu.
  • Wszystkie kwestie sporne nie ujęte regulaminem rozstrzyga Kierownik Festiwalu w porozumieniu z Sędzią Głównym.

 

  • INFORMACJE

BIURO  ORGANIZACYJNE  FESTIWALU

Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej

Stowarzyszenie „NEW DANCE”

ul. Główna 42 , 66-340 Przytoczna

e-mail : new.dance@wp.pl

www.nowinka.eu

 

KIEROWNIK FESTIWALU

Manuela Mamys

tel.: 512 499 893

e-mail: manuela03@wp.pl

 

Szczegółowy program umieszczony zostanie na stronie www.nowinka.eu  oraz www.przytoczna.naszgok.pl w zakładkach III Ogólnopolski Festiwal Tańca  po 21 kwietnia 2016r. oraz portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/dancepassionandlife/info/?tab=page_info

 

Zapraszamy do odwiedzenia Przytocznej i udziału w Festiwalu!

 

ZAŁĄCZNIKI:

Karta Zgłoszeń 2016

Utworzono dnia 24.01.2016, 23:40

Regulamin 2016

Utworzono dnia 24.01.2016, 23:39

Partnerzy: